Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır 2021?

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza wifi şifre değiştirme işlemini öğreteceğiz. Günümüzde teknolojinin artmasıyla 7’den 70’e herkesin elinde teknoloji dahilinde akıllı telefon, tablet ve bilgisayar mevcut. Herkes elinde ki cihazlarla birlikte internet üzerinde araştırmalar yaparak, videolar izleyerek ve farklı farklı işlemler yaparak zaman geçiriyor. Kullandığımız cihazları Wi-Fi yardımıyla kullanıyoruz. Wi-Fi kablosuz erişim anlamına gelmektedir. Kablosuz bir şekilde bağlandığımız Wi-Fi ile internet üzerinde istediğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Telefondan wifi şifre değiştirme bile yapmamız mümkün kılınmıştır. Bilgisayardan wifi şifre değiştirme işlemini sanırım anladınız zaten. Fark eden bir durum yok.

Wİ-Fİ hesabınızın bir adı ve bir şifresi var. Bu şifre sayesinde birden çok kullanıcı tek bir Wİ-Fİ üzerinden internet kullanımı sağlayabiliyor. Sizlere internet sağlayıcıları tarafından verilen Wifi şifre değiştirme şansına sahipsiniz. Wİ-Fİ adınızı ve şifrenizi istediğiniz sıklıkla ve istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Wİ-Fİ şifrenizi istemediğiniz kişilere verdiğiniz de onların kullanmasını istemiyorsanız, çok sayıda kişinin bağlı olduğundan dolayı sizler verimsiz bir şekilde kullanıyorsanız veya internet şifrenizi unuttuysanız şifre değişikliğini tercih edebilirsiniz. Türk telekom wifi şifre değiştirme işlemide aynı anlattığımız şekilde yapılmaktadır. Herhangi bir fark bulunmamaktadır. Wifi adı ve şifresi değiştirme konusunu anlamayan var ise makalemizi okumaya devam etmelidir.

wifi şifre değiştirme
wifi şifresi değiştirme


Wifi Şifre Değiştirme Nedir?

Wifi şifre değiştirme nedir konusu şu şekildedir. Wİ-Fİ, tablet, telefon, bilgisayar ve hatta günümüzde televizyonların da içerisinde bulunduğu teknolojik cihazların kablosuz bir şekilde internete bağlanmasını sağlayan özellik olarak bilinmektedir. Kablosuz olarak internet kullanımını sağlamak adına Wİ-Fİ şifresini girmemiz gerekmektedir. Wİ-Fİ şifresi kablosuz internet hizmeti sunduğundan dolayı herkesin kolaylıkla bağlanmasını engellemek adına oluşturulmaktadır. Şifrenizi verdiğiniz herkes, sizlerin internetini istediği gibi kullanabilmektedir. Wİ-Fİ adınızı ve şifrenizi değiştirmek için aşağıda ki işlemleri sırasıyla yapmalısınız. Tabi panele girdiğinizde aklınıza takılan wifi şifresi öğrenme konusu var ise bunun da çözümünü bulacaksınız.

Ayrıca bakınız: wordpress site kurma

Wifi Şifre Nasıl Değiştirilir?

Wifi şifre değiştirme işlemi yapmak için öncelikle wİ-Fİ ağınızı sağlayan vericinin fişe takılı olup olmadığını ve vericinin açık olup olmadığına dikkat edin. Wifi şifre nasıl değiştirilir öğrenmek için dikkatlice okuyunuz. Açık değilse açmanız gerekiyor.
Google veya diğer arama motorlarına girerek ‘’192.168.1.1‘’ yazıp aratın. Arattığınız da herhangi bir sayfaya yönlendirilmiyorsanız değişiklik olarak arama motoruna ‘’192.168.1.2”, “192.168.2.1” ya da “192.168.2.2’’ sayılarını yazabilirsiniz.

Arattıktan sonra otomatik olarak bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
Karşınıza çıkan sayfada modem ara yüzü kullanıcı adınızı ve şifreniz ile birlikte giriş yapın.
Modem ara yüz kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsanız, internet sağlayıcı müşteri temsilcisini arayıp öğrenebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra açılan menü üzerinde ‘’Kablosuz Ağ Ayarları‘’ yazan yeri tıklayın
Sonrasında ise ‘’Ağ Şifreleme Bölümü’’ yazan yere tıklayın
Sonra karşınıza çıkan menü üzerinden Wİ-Fİ adınızı ve wifi şifresi değiştirme işlemini yapabilirsiniz.
Adınızı veya şifrenizi değiştirdiğiniz de kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
Sizlerin kullandığı cihazlardan da Wİ-Fİ bağlantısı kesilecek.
Tekrardan bağlanmak için yeni şifre ile giriş yapmanız gerekiyor.

Wifi Şifre Öğrenme

Wifi Şifre Değiştirme İşlemi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Wifi şifre değiştirme işlemi Kablosuz bağlantı olarak bilinen Wİ-Fİ özelliğini kırmak isteyen çok sayıda kişiler var. Sizler şifre belirlerken mutlaka aşağıda sizlere sunduklarımızı kayda almalısınız. Bu şekilde şifre belirleyerek, şifrenize ulaşmak isteyen kişilerin ulaşamayacak olması, kablosuz ağınızın yavaşlamasını de engelleyecektir. Umarım verdiğimiz bilgiler sonrasında sizler de Wİ-Fİ şifre değişikliği alanında başarılı olursunuz. Wifi şifre değiştirme türk telekom için de yazdığımız işlemleri uygulayınız. Hatta verdiğimiz tüm bilgiler harfi harfiyen superonline wifi şifre değiştirme işlemi içinde geçerlidir.

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalıdır,
Şifrenizin daha zor bulunabilmesi adına harf ve rakamlardan oluşturun,
Şifrelerinizin kolay tahmin edilmeyeceği karakterlerden oluşturun. (1234, abcd gibi ardışık sıralamayla birbirini takip eden karakterleri tercih etmeyin)
Farklı semboller (-,/,&!) kullanabilirsiniz. Kullandığınız semboller sonrasında şifrenizi bulmaya çalışan kimsenin bulamayacağının garantisini veriyorum. Ve mutlu son. Wifi şifre değiştirme işlemini başarıyla tamamladınız.

Değerli okurlarımız, wifi şifre değiştirme ve birçok
önemli faktörden bahsettik. Bunlar dışında wifi şifre değiştirme,wifi şifre kırma
wifi hız testi, wifi şifre öğrenme, wifi kırıcı, taşınabilir wifi,bilgisayardan wifi şifresi öğrenme,telefondan wifi şifresi öğrenme,wifi şifremi unuttum,bilgisayar wifi görmüyor,wifi güçlendirici,wifi sinyal güçlendirici,wifi adaptör, türk telekom wifi şifre değiştirme konularına ilişkin bilgi bilgi sahibi olmak amaçlı google da arama
sağlayabilirsiniz.

Göz atın: Whatsapp Web Giriş

Yorum yapın

Exxen İzle matbet tv Minecraft apk happymod Craftrise Whatsapp Web Giriş Justin tv jojobet tv İsimden numara sorgulama Yasaklı sitelere giriş Trendyol Madecassol krem Canlı maç izle İmajbet Selçuk sports Youtube mp3 dönüştürücü Taraftarium24