2021’deki en iyi 5G telefonlar

En iyi 5G telefonlar çok daha hızlı indirme, daha düşük gecikme ve çok daha fazlasını sunar.

En iyi 5G telefonlar, teknolojik yenilikler sayesinde artık tüm fiyat aralıklarında sunuluyor. Bu liste neredeyse her zaman en iyi telefon üreticilerinin en iyi telefonlarını içerir . Ancak asıl hikaye, daha ucuz cihazların artık rutin olarak 5G’yi de desteklemesidir. 5G Nedir yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Bu, bir sonraki telefonunuzu 5G‘ye hazır bir cihaz yapma zamanının geldiği anlamına mı geliyor? Birçok yönden, fazla seçeneğiniz yok – farklı fiyatlardaki çoğu telefon, isteseniz de istemeseniz de 5G’yi içeriyor. Bir telefon satın alın ve neredeyse kesinlikle aralarından seçim yapabileceğiniz bir 5G modeline sahip olacaksınız.

Asıl soru, kendinize ait bir telefona sahip olduğunuzda en iyi 5G telefonlardan ne bekleyeceğinizdir. 2019’da 5G ağları çevrimiçi olmadan önce 5G savunucularının lanse ettikleri kadar hızlı olmasa da kesinlikle daha yüksek hızlar göreceksiniz . 5G’nin size ne zaman geleceğini görmek için 5G kılavuzumuza göz atın .

En sevdiğimiz 5G telefonlarımız, daha hızlı indirmelerden daha fazlasını sunuyor. En iyi 5G telefonlarda olağanüstü kameralar, büyük ekranlar ve süper boyutlu piller bulunur. 

Samsung ve Google, 5G telefon havuzunu genişletti ve Apple’ın yeni iPhone 13 serisi, karışıma dört model daha ekledi. Sonuç olarak, en iyi 5G telefonların sıralamasında artık yeni bir şampiyon var.

5G Telefonlar
5G Telefonlar

En İyi 5G Telefonlar Hangileri?

iPhone 13 Pro Max, eskisinden daha uzun pil ömrü sağlamaya yardımcı olan büyük bir pil sayesinde en iyi 5G telefon sıralamasının zirvesine çıkıyor. Ancak süper boyutlu iPhone, geçen yılki iPhone 12 serisinden daha iyi 5G desteği ve hızlı yenilenen bir ekran gibi başka avantajlar da sunuyor.

Dört modelin tümü de birçok farklı 5G ağını desteklediğinden, en iyi 5G telefonu arıyorsanız, yeni iPhone’lardan herhangi biri iyi bir seçim olacaktır. 799$’lık fiyatı sayesinde iPhone 13 özellikle çekici. Android’i iOS cihazlara tercih ediyorsanız, her türlü 5G ağıyla çalıştığı ve büyük bir OLED ekrana sahip olduğu için Galaxy S21 Ultra’yı tavsiye ederiz. 

5G telefonda en iyi performans gösteren kameralardan birini istiyorsanız, Google Pixel 5a veya Pixel 6’yı düşünün – ikincisi daha fazla özelliğe sahiptir, ancak her ikisi de makul fiyatlıdır. Bütçe önemliyse, Samsung Galaxy A32 5G, telefonunuzda 5G bağlantısı almak için ödeme yapmanız gerekmediğini kanıtlıyor.

iPhone 13 Pro Maks

İPhone 13 Pro Max, önceki seçimimiz iPhone 12 Pro Max’in yerini aldıktan sonra mevcut en iyi 5G telefon. Bu telefon ne kadar iyi olursa olsun, iPhone 13 Pro Max, 5G için önemli olanlar da dahil olmak üzere, onu her şekilde önemli ölçüde geliştiriyor.Reklamcılık

iPhone 13 Pro Max, selefi gibi kapsamlı 5G desteği sunuyor. Ancak daha büyük bir pil, yeni Apple telefonunun şarjla daha uzun süre dayanması anlamına geliyor – şu anda piyasadaki en uzun ömürlü telefonlardan biri olan testimizde 12 saatten fazla. Apple, diğer cihazlarda güç tüketimi olduğu kanıtlanmış dinamik olarak ayarlanan bir ekran eklese de iPhone 13 Pro Max o kadar uzun süre dayanıyor. Burada, verimli A15 Bionic yonga setinin yardımıyla iPhone 13 Pro Max başarılı oluyor.

Yeni telefon, Apple’ın eski modelinden biraz daha ağır. Ancak tüm iyileştirmeler ve genişletilmiş 5G desteği ile iPhone 13 Pro Max, 5G meraklılarının seveceği bir cihaz.

 Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 serisi, Qualcomm’un ABD’de çip üzerinde yeni Snapdragon 888 sistemini kullanan ilk kişidir; bu, üç yeni telefondan herhangi birinin – Galaxy S21 , Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra – mevcut her 5G ağını desteklediği anlamına gelir. bu ülkede. Galaxy S21 Ultra’yı sadece geçen yılki karşılaştırılabilir S20 modelinden 200 $ daha ucuz olduğu için değil, aynı zamanda uzun süre dayandığı için tercih ediyoruz.

Galaxy S21, ekranı 60Hz yenileme hızına ayarlanmış olmasına rağmen, pil testimizde yaklaşık 11.5 saat dayandı. Telefonun yenileme hızını dinamik olarak ayarlamasına izin veren ayarın açılması biraz güç çeker, ancak bu mod açıkken bile S21 Ultra, ortalama akıllı telefonu geride bıraktı. Bu, S21 Ultra’nın geniş ekranı ve S Pen desteği gibi 5G telefonda olması gereken iyi bir kalite.

iPhone 13

Apple’ın iPhone Pro modelleri daha lüks özelliklere sahip ancak standart iPhone 13, harika bir 5G telefonun keyfini daha ucuza çıkarmanın bir yolu. iPhone 13 serisindeki iyileştirmeler – daha büyük bir pil, daha küçük bir çentik ve öncekinden daha geniş 5G desteği – burada sergileniyor, ancak 799 $ gibi düşük bir fiyatla.

Önceki modellerin aksine, depolama alanından ödün vermeniz gerekmez. iPhoine 13, temel modelinde Apple’ın sağladığının iki katı olan 128 GB’a sahiptir. Pil ömründe iPhone 12’ye göre büyük bir gelişme olması, onu ideal bir 5G telefon yapıyor.

Google Piksel 5a

5G telefonların fiyatları düştü, bu nedenle 449 $ Pixel 5a’dan daha ucuz seçenekler bulacaksınız. Ancak, mobil fotoğrafçılığın yanı sıra Google’ın en yeni orta seviye telefonuyla ilgilenen pek bir şey bulamazsınız.

Pixel 4a ve Pixel 3a’dan farklı olarak, Pixel 5a iki arka kameraya sahiptir – 16MP ultra geniş lens ve 12.2MP ana atıcı. Bu, yeni telefona ek esneklik sağlıyor ve Google’ın hesaplamalı fotoğrafçılık güçlü yönleriyle birleştiğinde, 500 doların altındaki bu telefondan mükemmel fotoğraflar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Pixel 5a’nın ABD sürümü, hem 6GHz altı hem de mmWave tabanlı 5G ile çalışır, bu nedenle telefonu herhangi bir ağda kullanabilmeniz gerekir. Ve Google, önceki Pixel modellerinde olduğundan daha uzun süre şarj edebilmeniz için güçlü bir pil ekledi.

iPhone 13 mini

En iyi 5G telefonların çoğu genellikle büyük boydadır, ancak iPhone 13 mini öyle değildir. Bir yıl önceki selefi gibi, iPhone 13 mini de 5 onstan daha hafif bir el boyutunda geliyor. Yine de, 5G’nin tüm büyük taşıyıcılarda bantlarla çalışması için yeterli desteği barındırıyor.

Apple, iPhone 12 mini’den pil boyutunu artırdı, böylece iPhone 13 mini şarjla daha uzun süre dayanır. Pil ömrü diğer telefonlara kıyasla hala ortalamanın altında, ancak Apple’ın A15 Bionic yonga seti kadar güçlü bir yonga üzerinde çalışan çok az telefon var.

5G Telefonlar

iPhone 13 Pro

Apple’ın iPhone 13 Pro’su, Apple’ın telefon serisinin en iyi özelliklerini isteyen ancak iPhone 13 Pro Max için ödeme yapmak istemeyen veya büyük boyutunu sevmeyen kişiler için mükemmel bir seçimdir. Bu yıl, iPhone 13 Pro modelleri arasında çok az fark var, bu nedenle Apple’ın en iyi özelliklerini 6.1 inç ekranlı bir telefonda, 1.099 $’lık iPhone 13 Pro Max’ten 100 $ daha ucuza alabilirsiniz.

Bu, iPhone 13 Pro sahiplerinin daha büyük bir pil ve Apple’ın At15 Bionic yonga setinin güç verimliliği sayesinde kapsamlı 5G desteğinin ve daha uzun pil ömrünün keyfini çıkaracağı anlamına geliyor. Ayrıca, daha sorunsuz görüntüleme için gerektiğinde 120 Hz’ye kadar ölçeklenebilen dinamik olarak yenilenen bir ekrana sahip olursunuz. Tüm bunlar, taşınması kolay, nispeten ince 7 onsluk bir tasarımda gelir.

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro, tipik olarak bir telefonun pil ömrünü engelleyen iki özelliğe sahiptir: 5G bağlantısı ve daha yumuşak kaydırma ve daha sürükleyici oyunlar için 120Hz yenileme hızı sunabilen bir ekran. Her ikisi de çok fazla pil gücü tüketebilir, ancak OnePlus 9 Pro’yu ve 4.500 mAh pilini test ettiğimizde durum böyle değildi. Telefon, daha yüksek ekran yenileme hızı açıkken bile 10,5 saatten fazla sürdü.

Bunun nedeni, OnePlus 9 Pro’nun, statik etkinlikler için hızını tamamen 1 Hz’ye ayarlayan, yalnızca daha hızlı yenilenen bir ekrandan yararlandığınızda 120 Hz’ye ulaşan dinamik olarak yenilenen bir ekrana sahip olmasıdır. Ve şarj etme zamanı geldiğinde, OnePlus 9 Pro hem kablosuz hem de kablolu bağlantı ile hızlı şarj standardını belirler.

Snapdragon 888 yonga seti ve bol miktarda RAM, OnePlus 9 Pro’nun performans açısından herhangi bir Android telefonla eşleşebileceği anlamına gelir. Telefon, Uncarrier’ın 5G ağıyla çalışacağı T-Mobile’a geliyor. Verizon ayrıca, telefonun Verizon’un ülke çapındaki ve Ultra Geniş Bant ağlarını kullanabilmesiyle birlikte, OnePlus 9 Pro’yu 5G ağı için de sertifikalandırdı; daha ucuz olan OnePlus 9, yalnızca ülke çapında 5G ile çalışır ve daha hızlı Ultra Geniş Bant bağlantılarıyla çalışmaz.

OnePlus 9 Pro 969 dolardan başlıyor, ancak şu anda ABD’de mevcut olan tek sürüm, 8GB/128GB temel modelden daha fazla RAM ve depolama (12GB/256GB) içeren 1.069 dolarlık sürüm.

Samsung Galaxy S21 Plus

Bu yılın başlarında piyasaya çıkan Galaxy S21 Plus karşımıza çıktı ve herkesi şaşırttı. Selefinden 200 $ daha ucuza S21 Plus, birçok kutuyu kontrol ediyor. Muhteşem 120Hz ekranı ve şimdiye kadarki en iyi Qualcomm işlemcisi olan Snapdragon 888 ile büyük, güzel bir telefon.

128 GB modeli için 999 dolardan başlayan fiyatlarla Galaxy S21 Plus, Galaxy S21 Ultra’nın bazı büyük özelliklerinden yoksun olsa bile dikkate alınması gereken bir güçtür. Ancak 5G telefon olarak en yeni Qualcomm X60 5G modeme sahipsiniz ve ihtiyacınız olan 5G bantlarına erişebilirsiniz. Verizon’un mmWave ağı da dahil olmak üzere üç taşıyıcıdan herhangi biri çalışacaktır.

Daha küçük bir telefon istiyorsanız, normal Galaxy S21 de harika bir seçim. Temelde 799 dolara daha kompakt bir çerçevede Galaxy S21 Plus. 

Samsung Galaxy A32 5G

5G, 300 doların altında bile kullanılabilir. Böyle bir cihaz, herhangi bir operatöre götürebileceğiniz ve 6Ghz altı desteği alabileceğiniz tıknaz bir telefon olan Galaxy A32 5G’dir. Galaxy A32’yi AT&T veya T-Mobile aracılığıyla satın alabilir veya kilidi açık bir modeli Verizon’a getirebilirsiniz. Ve 280 dolardan, bunu yapmaya cazip gelebilirsiniz.

Galaxy A32’ye karşı büyük bir şikayette bulunmamız gerekseydi, 720p LCD’nin altı için onu vururduk. 6,5 inçte bu düşük piksel yoğunluğudur ve yeterince yakından bakarsanız bunu görebilirsiniz. Ancak iki ana kamera, bu fiyat noktasında, A32’nin doğrudan rakibi OnePlus Nord N200 5G’den çok daha iyi bir şey için harika çalışıyor .

En ucuz 5G telefona ihtiyacınız varsa Galaxy A32’yi alın. Sizi hiç şaşırtmayacak, ama işi hallediyor.

Samsung Galaxy A52 5G

Samsung, 5G telefona sahip olmanın maliyetini düşüren 5G’ye hazır birkaç cihazla vurgulanan orta seviye Galaxy A serisini güncelledi. Bunlardan çoğu kullanıcı için en iyi seçenek, 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olan Samsung Galaxy A52 5G’dir. (Bu özelliği manuel olarak ayarlamanız gerekecek.) Telefon sağlam bir performans sergiliyor ve ana kamerası bazı ilgi çekici çekimler yapıyor.

Galaxy A52 5G, pil testimizde 12 saatten fazla sürdüğü için 5G bağlantısı pil ömrüne çok fazla etki etmiyor. Bu sonuç ekranın 60Hz yenileme hızıyla birlikte gelirken, daha hızlı yenilenen ekranı açmak bile bize 10 saatten fazla pil ömrü verdi – kabul edilebilir bir sonuç.

Verizon müşterileri, bu taşıyıcının mmWave tabanlı kuleleriyle çalışabilen Galaxy A42 5G’ye dönmek isteyeceklerdir. Ancak AT&T ve T-Mobile kullanıyorsanız, Galaxy A52 5G, telefonunuza çok fazla harcama yapmadan 5G kalabalığına katılmanın bir yolunu sunuyor.

Google Piksel 6

Google Pixel 6 çekici bir 5G seçeneği çünkü nispeten düşük bir fiyat sunuyor – 599 dolardan başlıyor – yine de premium özellikleri koruyor. Google’ın yeni Tensor çipi, telefona güç vererek birçok makine öğrenimi odaklı yeteneği besliyor ve bu, Android 12’yi yeni bir cihaza almak için ilk fırsatınız.

Bununla birlikte, özellikle 5G kapsamıyla ilgili bazı uyarılar var. AT&T ve Verizon’un daha yüksek hızlı ağlarında çalışan bir telefon istiyorsanız, Pixel 6’yı doğrudan bu operatörlerden satın almanız gerekir – Google ve T-Mobile’ın şarj ettiği 599 dolardan daha pahalı. Ayrıca Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da daha eski bir modem var ve bunun pil ömrünü engellediğinden şüpheleniyoruz.

Yine de Pixel 6, size son teknoloji özellikler sunan uygun fiyatlı bir telefonda 5G ile bağlantı kurma fırsatı veriyor. Bu, bazı 5G eksikliklerini telafi etmek için yeterli.

 iPhone 12 mini

iPhone 13 mini gibi, eski iPhone 12 mini de sizi yeni nesil ağa bağlamak için gereken tüm antenleri barındırmak için bir 5G telefonun çok büyük olması gerekmediğini kanıtlıyor. iPhone 12 mini, kompakt bir 5.4 inç OLED panele sahiptir ve telefonun kendisi aslında Apple’ın kendi iPhone SE’sinden daha küçük olmasına rağmen, yine de her tür 5G ağına bağlanabilir – Verizon’un mmWave tabanlı 5G kuleleri bile.

iPhone 12 mini ile Apple’ın hala güçlü A14 Bionic işlemcisine ve iPhone 12’de bulunan aynı kamera kurulumuna sahip olacaksınız. Bu, Apple’ın en küçük iPhone’undan harika fotoğraflar bekleyebileceğiniz anlamına geliyor. iPhone 12 mini’nin içindeki pil, 5G bağlantısı tarafından oldukça vergilendirilir, ancak nispeten düşük bir başlangıç ​​fiyatı, ayrıcalık için ödeme yapmak zorunda kalmadan 5G deneyimini yaşayabileceğiniz anlamına gelir. Ve bu fiyat, iPhone 13 modelleri burada olduğu için 599 dolara düştü ve bunu eskisinden daha iyi bir değer haline getirdi.

En iyi 5G Telefon Nasıl Seçilir?

Bir 5G telefon ararken, cep telefonu hizmetinizi hangi kablosuz operatörün sağlayacağını düşünmek isteyeceksiniz. Farklı servis sağlayıcılar, 5G sunumlarına farklı yaklaşımlar benimsiyor.

Örneğin Verizon, başlangıçta mmWave tabanlı teknolojiye vurgu yaptı, bu nedenle telefon hizmetinizi Big Red’den almayı planlıyorsanız, 5G telefonunuzun mmWave kulelerine bağlanabildiğinden emin olmalısınız. Benzer şekilde, T-Mobile ve AT&T’nin birkaç mmWave dağıtımı olsa da, ağlarının büyük çoğunluğu ilk kapsama için 6GHz altı teknolojisine güveniyor. Bu mmWave kadar hızlı değil, ancak daha geniş bir alanı kapsıyor. 

OpenSignal şu ​​anda T-Mobile’ı en iyi 5G ağı olarak sıralıyor , ancak her üçüncü taraf test firması aynı fikirde değil. Global Wireless Solutions, AT&T’yi en iyi 5G ağı olarak sıralarken RootMetrics , AT&T’nin hızını ve T-Mobile’ın 5G kullanılabilirliğini övüyor.

Bir telefonun desteklediği 5G ağlarının yanı sıra, 5G telefon seçme kriterleri, herhangi bir telefon için olduğu gibi hemen hemen aynıdır. İşlemciyi, ekran boyutunu, kameraları ve diğer özellikleri göz önünde bulundurun. Pil özellikle önemlidir – 5G ciddi bir güç çekebilir ve pilindeki ek talepleri karşılayabilecek bir telefon isteyeceksiniz.

Fiyat önemli bir ayırt edici faktör olmaya devam ediyor ve bu yıl daha düşük maliyetli 5G telefonlar piyasaya çıktıkça daha da artacak. 2019’da, amiral gemisi 5G telefon için 700 ila 1.200 dolar arasında bir ödeme yapmanız gerekiyordu. 5G desteğinden çok katlanabilir tasarımıyla ilgili bir fiyat olan Galaxy Z Fold 3’ün fiyatı 1.700 Dolar olsa bile, 5G telefonların fiyat aralığı, 500 ABD Doları veya daha düşük bir fiyata sunulan daha fazla 5G modeliyle düşmeye başladı.

5G Telefonları Nasıl Test Ediyoruz?

5G bağlantılı telefonları test etmek için onları sahaya çıkararak Speedtest.net uygulamasıyla indirme hızlarını ölçüyoruz. Mümkün olduğunda, 5G’nin sunduğu iyileştirmeyi denemek ve ölçmek için bu hızı aynı kablosuz ağdaki karşılaştırılabilir bir telefonla karşılaştırıyoruz. Ayrıca, 5G kapsama alanı olmadığında telefonun nasıl performans gösterdiğini de not alıyoruz.Reklamcılık

Bu 5G performansının çoğu, telefonun kendisine değil, kablosuz ağa bağlı olduğundan, tüm telefonları değerlendirdiğimiz kriterlere daha fazla ağırlık veriyoruz. Her telefonda bir dizi kıyaslama yapıyoruz – hem sentetik kıyaslamalar hem de 4K videoyu 1080p’ye dönüştürme ve ne kadar süreceğini zamanlama gibi gerçek dünya testleri. Laboratuvarımız ayrıca her telefonun ekranının parlaklığını ve renk doğruluğunu da ölçer. Tescilli pil testimiz, bir LTE ağı üzerinden web sayfalarını kesintisiz olarak aktararak bir şarjın ömrünü belirler; daha sonra, 15 dakikalık aralıklarla ne kadar hızlı şarj olduklarını görmek için test edilen telefonları yeniden şarj ediyoruz.

Kamera performansını ölçmek için, sonuçları aynı fiyat aralığındaki kameralar tarafından üretilen fotoğraflarla karşılaştırarak çeşitli koşullar altında görüntüler çekiyoruz.

5G telefonlar için, karşılaştırılabilir LTE telefonlara kıyasla cihazın fiyatını da göz önünde bulunduruyoruz.

“2021’deki en iyi 5G telefonlar” üzerine 2 yorum

 1. merhaba,
  Videonuzu ilgi ile izledim. Çok yararlı buldum. Sizi tebrik ederim.
  Ben yeni emekli olan biriyim. Eşimin ve kendimin cep telefonlarını değiştirmek, yenilemek istiyorum. Son teknolojiden de uzaklaşmak istemiyorum. Bu sebeple 5G’ye uyumlu, donma yapmadan video, film seyredebileceğimiz,çekim gücü yüksek,navigasyon da donmayan,5000 tl civarında bir cep telefonu almak niyetindeyim.Malum dövizler arttı.Bu artış telefonlara yansımadan,ucuzluk haftasında almak istiyorum.
  Sizin tavsiye edebileceğiniz cep telefonları var mıdır?
  Bu konuda yardımınızı rica ederim.
  Sevgi ve Saygılarımla.
  ZEKAİ KOCAMAN

  Cevapla

Yorum yapın

Exxen İzle matbet tv Minecraft apk happymod Craftrise Whatsapp Web Giriş Justin tv jojobet tv İsimden numara sorgulama Yasaklı sitelere giriş Trendyol Madecassol krem Canlı maç izle İmajbet Selçuk sports Youtube mp3 dönüştürücü Taraftarium24